28. 7. 2010

Porušil som pravidlá cestnej premávky

A skoro nič sa nestalo. Iba ma "poškodený" vytrúbil.

Ale napriek tomu ma to štve a že viac ako dosť.

Stalo sa to takto. Stál som ako druhý poradí na semaforoch, v pruhu na odbočovanie doľava cez normálne križovatku so štyrmi smermi. Stál som dlho. Konečne oranžová, konečne zelená. Auto predo mnou odbočilo, ja za ním, dával som dobrý pozor, aby som mal odstup atd., atd.

Tu naraz oproti dakto trúbi.

Ajajajaj, tá zelená bola plná! A taká značí čo? Že pri odbočovaní doľava na takú plnú zelenú bez šipky treba dať prednosť protiidúcim vozidlám idúcim rovno a chodcom. Chodci nikde, to bolo v pohode, ale ten protiidúci tam bol...

Ako to je možné? Riešenie je zrejmé. I keď plnú zelenú poznám, nechal som sa strhnúť práve autom predo mnou - ktoré "poškodenému" tiež nedalo prednosť - a mozog mi úplne vypol potrebu dávať prednosť. To protiidúce auto som videl, všetko som videl, len taký malý skrat... a karambol mohol byť na svete. Aj papiere mohli byť preč.

Fakt ma to štve, pretože sa veľmi snažím byť ohľaduplným vodičom a jazdiť podľa predpisov. Napriek tomu sa také prihodí.

Je tu dakto taký, čo by do mňa predsa len kameňom nehodil?2 komentáre:

Mato povedal(a)...

Ved si to tam napisal dost vystizne: "sa veľmi snažím byť ohľaduplným vodičom a jazdiť podľa predpisov. Napriek tomu sa také prihodí." - hej, prihodi, dnes jazdit autom nie je nic lahke a tych vplyvov a veci, ktore musi clovek za volantom ustrazit a zvladnut je stale viac, nehovoriac o nestandardnych dopravnych situaciach. Takze klud, nie je to sice idealny stav, ale obcasnej chybe sa (zial) nevyhne nikto... ;) a kym je z toho len trubenie a nejde o zdravie, je vlastne stale vsetko celkom dobre...

Lev bez hrivy povedal(a)...

Vďaka za jeden ušetrený kameň :-)