15. 6. 2012

Automaticky proti všemAby som nezabudol na moje včerajšie vyvádzanie.

Keď šoférujem, snažím sa neprepínať na automat. Za volantom nie som rozhodne dobrým spoločníkom, nepokecáte si so mnou moc súvisle. Mobil neberiem zásadne. Sledujem okolie. A predsa...

Tak som si to včera šinul od križovatky ku križovatke, sledujúc autá pred sebou, chodcov, ostatné autá. V diaľke som videl, ako z ulice, do ktorej som plánoval zabočiť, vyšlo biele SUV. Pomyslel som si - pán je frajer, vychádza v protismere z jednosmerky, to určite stál hneď na kraji a nechcelo sa mu robiť celé kolečko.

Prišiel som k poslednej križovatke. Pustil chodca cez prechod. Zabočil doprava. Prešiel pár metrov. Bolo mi divné, že všetky autá po oboch stranách stoja obrátené oproti mne.

Došlo mi to, čo už iste aj vám, asi po 20 metroch. Kurnik, veď ja som v jednosmerke v protismere! Zaregistroval som troch teenagerov, ktorí sa na chodníku uškŕňali.

Kým som v tej oblasti pár týždňov nebol, zmenili smer "mojej" jednosmerky! Dokonca by som podľa zábavy výrastkov usudzoval, že novinka je to čerstvá, keďže to vyzeralo tak, že nie som prvý (a ani posledný), kto porušil vážne pravidlo.

No dobre, nikto nešiel oproti (našťastie), takže som vycúval späť a zhodnotil situáciu tak, že možno otočili všekty jednosmerky v blízkom okolí. Takže som skúsil kolečko v opačnom smere - a nemýlil som sa. Dostal som sa, kam som potreboval.

Ale hrešil som. Na zmenu, aj na seba. Že na značky som mal automat zapnutý.Žiadne komentáre: