10. 1. 2012

Na drzovku, lebo MNE sa to prepečie

Dnes som bol náhodou na obed v Číne. Teda presnejšie, obedoval som v číne.

Počas polievky do reštaurácie vstúpila povedomá tvár. Rozhliadla sa a ja som sa naopak zamyslel. Na počudovanie som si rýchlo uvedomil, o koho ide. Bola to telebrita. Jedna z tých mála slovenských, ktoré sa mi nehnusia.

Aj keď po dnešku neviem...

Všetko bolo dosť dlho v pohode. Sadla si. Otvorila mininoťas Apple. Niečo v ňom kutila, objednala si. A potom zazvonil telefón.

"Jasné, jasné. Trochu som sa zdržal na jednom stretnutí, budem tam za dvadsať minút" (práve si objednala obed, ktorý sa nedá zjesť za 10 minút, nehovoriac o čase potrebnom na doručenie na stôl) "viete, kde to je, Eurovea?" (A navyše z tejto reštaurácie sa tam ani nedá dostať pod 5 minút, pokiaľ človek neignoruje všetky dopravné predpisy.)

"Tak pokiaľ máte nízke auto, môžete do podzemnej garáže, alebo potom na drzovku môžete, ako sú tam..."

Ďalej som pár slov nerozumel a zvyšok už nie je podstatný.

Podstatné je, že pre dotyčnú telebritu je úplne prirodzené niekam vliezť na drzovku, porušiť nariadenia, predpisy, lebo však mne sa to prepečie. Autom kamkoľvek, akokoľvek rýchlo.

Z dôb nedávno minulých mi prichodí na um pán Žitný, ktorý to prehnal a životom za jeho drzosť zaplatil niekto iný. Alebo ako mi zvestovala včera levica, pán Konček známy-neznámy z prvej série Superstar sa práve zabil pri šialenej jazde na BMW. Alebo Peter Modrovský, ktorý prosto marihuanu pri sebe musel mať, bez nej by to nebolo ono...

(Poznamenávam, že aj ja osobne som za dekriminalizáciu marihuany, ale keď sú raz pravidlá nastavené tak, ako sú, tak ich treba dodržiavať.)

Všetky tieto príbehy mi pripomínajú jednu staršiu historku, o ktorej snáď ešte za socíku pri televíznej zábave rozprávali komici. Že keď niekam idú autom a zastavia ich esenbáci, hrajú hru "Ukaž držku". Ukážu známu držku (dnes sa hovorí fejs) a príslušník je hneď povoľnejší. Držku vždy ukazuje ten momentálne najpopulárnejší z posádky auta.

Lebo najväčšia telebrita má najväčšiu šancu, že sa jej to prepečie.

Ale naozaj na to spoliehajú všetky a všetci, majú pocit, že sú nad pravidlami, že už predsa nie sú plebs ako povedzme ja?

Preto mám na záver dve otázky, jednu globálnu a jednu, prepytujem, lokálnu.

1. O ktorej z telebrít niekto vie, že je to seriózny človek, ktorý je aj v súkromí, slušný, príjemný a dodržiava stanovené pravidlá, bez potenciálneho zneužívania svojho tele-statusu? (Vedomosť.)

2. Koho som vlastne mal dnes tú smolu stretnúť v čínskom lokále? (Tipovanie.)3 komentáre:

Maroško povedal(a)...

1. Nepoznám osobne súkromne.
2. Ktorá slovenská celá brita by dokázala používať mininoťas Apple...? Asi niekto z prostredia médií, kto sa živí písaním, nie ukazovaním a ešte sa nemá hnusiť... Tip č.1 Andy Kraus, tip č.2 Boris Filan.

Lev bez hrivy povedal(a)...

Tipy boli velmi blizko. Ale len teplo, este nehori. A mimochodom, Filan sa mi uz dlhsiu dobu hnusi. :)

Chantal Prym povedal(a)...

Néééé lego Duplo, takéto Duplo: Tu by sa mal zobrazit odkaz.